Трансформаторні підстанції КТП–250–2500/6(10)/0,4 У3 (загальнопромислові; власних потреб)
Шафи оперативного постійного струму призначені для живлення напругою постійного струму 24/48/110/220 В DС кіл пристроїв релейного захисту та автоматики на електричний станціях, трансформаторних підстанціях і розподільних пунктах, на об'єктах автоматики, телемеханіки та зв'язку для забезпечення безперебійного електроживлення.
Живлення кіл постійного струму здійснюється від випрямлячів (підзарядних) пристроїв і від вбудованих акумуляторних батарей. Живлення шафи оперативного струму виконано від двох (одного) незалежних джерел (секцій власних потреб). Шафи оперативного постійного струму відповідають вимогам ТУ У 31.2-20122892-004:2009.
ШОТ забезпечує:
- нормальну роботу при відхиленнях напруги мережі від номінального значення в межах від мінус 15 до плюс 15% і відхиленнях частоти живлячої мережі від номінального значення в межах 1 Гц;
- живлення вихідних кіл оперативного постійного струму при сумарному навантаженні не більше 11,1 А від першого або другого вводу живлячої мережі змінного струму, при цьому можливий режим роботи, при якому частина підзарядних пристроїв знаходяться в робочому режимі, а частина в гарячому резерві та режим включення підзарядних пристроїв на паралельних роботу акумуляторної батареї (АБ) при відсутності напруги на обох вводах. На клеми панелі з АБ виведено напругу 0,82U АБ необхідну для контролю працездатності апаратури управління при зниженні напруги.
Режими роботи АБ:
- режим постійної підзарядки;
- режим постійної підзарядки;
- режим прискореного заряду;
- режим розряду в колах оперативного постійного струму.
- можливість ручного включення і відключення відхідних кіл, а також захист від струмів короткого замикання і перевантаження автоматичними вимикачами, селективність з вимикачами в колах підключення АБ і в колах підзарядних пристроїв.
Вимірювання:
- напруги в колах оперативного струму;
- струму навантаження кожного перетворювача;
- напруги на АБ;
- струм в колі АБ;
- опір ізоляції кіл оперативного струму;
- сигналізація несправностей вказівними реле;
- несправність кожного підзарядного пристрою;
- сигналізація світлосигнальними пристроями;
- наявність напруги на вводах змінного струму;
- аварійний стан;
- наявність напруги на приєднаннях;
- передача в зовнішні кола сигналізації «сухими» контактами інформації про основні несправності складових частин виробу і про аварійне відключення фідерного вимикача формування шинок (+)ЕР за допомогою пристрою мигаючого світла.